miercuri, 22 august 2012

Suntem Scoala Primara Casa Fericirii

Dragi copii si parinti,
Incepand din acest an scolar (2012-2013) suntem Scoala Primara Casa Fericirii, autorizati de ARACIP. Inseamna ca vom organiza clasa 0/pregatitoare. Inscrierile se fac in perioada 27 august -10 septembrie 2012.

Hai cu noi, la after school!

Program after school

• Masa de prânz

• Activităţi pentru dezvoltare personala (art-terapie, teatru neconventional, creare si manuirea de papusi, educatie antreprenoriala, street-dans, modelaj, Origami, Tangram, pictură, muzica etc) sau program de somn

• Efectuarea temelor (recapitularea, consolidarea, sistematizarea cunoştinţelor însuşite la şcoală, efectuarea individuală a temelor, verificarea temelor – discuţii individuale învăţător – copil, exerciţii suplimentare)

• Elevii vor lua gustarea la ora 17.00 apoi vor fi implicati in activitati ludice.

• Program adaptat nevoilor individuale ale fiecarui copil. Programul permite alegerea unor activităţi/cursuri, zile din săptămână, perioade din an, activităţi de vacanţă (pentru toate vacanţele şcolare) pretul fiind în funcţie de opţiuni.

Oferata noastra:

Arta: copiii au posibilitatea sa devina mici artisti (activitati practice, modelaj, desen si pictura), personaje din lumea basmelor si a pieselor de teatru indragite (activitati joc de rol).

Stiinta: micii cercetatori vor Cunoaste Natura, Experimente (substante nontoxice),  exercitii si probleme cu cifre si figuri geometrice, Fii Astronaut, Corpul Uman, Fenomenele Naturii.

Limbi straine: sub forma jocului "Sa calatorim in lume!" vor invata prin imaginatie dirijata, joc de rol, cantece si poezii, cuvinte si expresii dintr-o limba straina aleasa de comun acord cu parintii.

Dupa parcurgerea unui modul din cele trei de mai sus vor avea posibilitatea de a continua un alt atelier.

La interval de 3 luni, gratuit, oferim evaluare psihologica si consultatii privind optimizarea achizitiilor cognitive si construirea personalitatii copilului.

Va asteptam cu drag!

Scoala Casa Fericirii