joi, 2 februarie 2012

PROIECTUL SA AFLAM MAI MULTE DESPRE
 ANIMALELE DIN LUMEA INTREAGA

Stimati parinti,

va aducem la cunostinta ca, in saptamanile care vor urma, in cadrul proiectului SA AFLAM MAI MULTE DESPRE ANIMALELE DIN LUMEA INTREAGA, educatoarele si copiii vor avea urmatoarele obiective:
1. sa conceapa HARTA PROIECTULUI – ANIMALELE (Aceasta este o activitate pe care o desfasoara copiii impreuna cu educatoarele de la grupa);
2. sa adune fotografiile sau imagilile cu animalele pe care le au acasa sau care le sunt dragi
(Aceasta este o activitate pe care o au copiii cu parintii, acasa.);
3. sa conceapa AFISUL despre lumea animalelor si sa pregateasca un MOTTO (Aceasta este o activitate pe care o desfasoara copiii impreuna cu educatoarele de la grupa);
4. sa dea posibilitatea fiecarui copil sa isi prezinte animalul de companie colegilor sau alt animal indragit (cei care nu au animale de companie, dar au indragit unul din curtea bunicii, de la Gradina Zoologica, de langa bloc, de la vecini, prieteni etc.);
5. sa expuna oral curiozitatile din aceasta lume minunata a necuvantatoarelor in fata colegilor de grupa sau a altor colegi de gradinita (Activitatea de cautare a curiozitatilor din lumea animalelor se desfasoara acasa, sub indrumarea parintilor. Informatiile le pot cauta pe net, in reviste si carti de specialitate, in enciclopedii etc.).

1. SUCCES SI SUNT ALATURI DE VOI IN DERULAREA ACTIVITATILOR PE CARE LE DESFASURATI.SUNTETI NISTE COPII ISTETI SI SUNT SIGURA CA ACTIVITATILE VOR FI FOARTE INTERESANTE SI EDUCATIVE.
    MITROI MIHAELA