joi, 6 ianuarie 2011

Pagini: 232
Preţ: 29,98 lei 20,00 lei
Oferta este valabilă până la 15.01.2011

Vesel, distractiv şi uşor de utilizat, acest dicţionar este conceput pentru a fi pe placul copiilor, dar şi al părinţilor şi al profesorilor, care doresc să îi îndrume în învăţarea unei limbi străine. Au fost alese cuvinte uzuale, din vocabularul folosit în viaţa de zi cu zi, în familie, la şcoală, în timpul liber.
Ilustraţiile viu colorate, foarte atrăgătoare, care însoţesc fiecare cuvânt, au menirea de a face ca lucrul cu dicţionarul să fie simplu şi amuzant. Observând imaginile şi citind cuvintele din limba străină, asociate acestora, copiii le vor reţine repede şi uşor, deoarece astfel este stimulată, în mod adecvat, remarcabila lor capacitate de memorare.
Dicţionarul este un instrument de învăţare şi de joc, plăcut şi distractiv pentru copii, şi, totodată, un instrument de lucru, educativ, util părinţilor şi profesorilor.

PRIMUL MEU DICŢIONAR ROMÂN-ENGLEZ

ISBN: 978 973 30 2043 1
Anul publicării: 2008
Ediţia: 1
Pagini: 232
Preţ: 29,98 lei 20,00 lei

CALAUZA PARINTILOR IN EDUCAREA COPIILOR

Autor:Anton Moisin
Cod :A848
Anul:2010
Categoria:Biblioteca parintilor
Preţ:14,00  lei

Rezultat al experientei de peste 40 de ani a autorului, experienta acumulată in educarea a mii de copii si adolescenti, cartea se doreste a fi o incercare de creionare a unui astfel de model de calauza pentru parinti. Scopul principal al lucrarii este de a oferi orientarea de baza pentru parinti în educatie, principiile de abordare a unor situatii si a varstei copilariei in general.

DICTIONAR TEMATIC GERMAN

Autor:Miruna Bolocan
ISBN:973-679-383-4
Cod Aramis:A566
Anul:2007
Pagini:48
Format:210x297
Preţ:11,00  lei

Dictionarul ilustrat este grupat pe unitati de continut (familia, corpul, casa etc.) si asigura insusirea cuvintelor uzuale ale limbii germane.

DICTIONAR TEMATIC ENGLEZ - ROMAN

Autor:Oana Machidonschi
ISBN:973-679-315-X
Cod Aramis:A443
Anul:2007
Pagini:40
Format:210 x 297
Preţ:12,00  lei

Lucrarea este conceputa sub forma unui dictionar tematic englez-roman, la elaborarea caruia s-a avut in vedere programa pentru activitatile instructiv-educative din gradinita, dar si indrumarile metodice privind predarea limbilor moderne in gradinitele de copii. De la prezentarea salii de grupa si pana la lectiile dedicate diverselor sarbatori, lucrarea inglobeaza o multitudine de aspecte familiare copiilor sau specifice activitatii din gradinita.

PLAY AND LEARN ENGLISH

Autor:Oana Machidonschi
ISBN:973-679-424-5
Cod Aramis:A565
Anul:2008
Pagini:64
Format:210x297
Preţ:
12,00  lei 5,00  lei
Oferta este valabilă până la 30.06.2012

Caietul adresat copiilor cu varsta cuprinsa intre 5-8 ani, este util in desfasurarea activitatilor optionale de limba engleza. Realizat in maniera integrata, acesta se evidentiaza prin diversitatea temelor abordate (peste 15 teme printre care Let’s buy fruit, Let’s buy vegetables, In the country, Christmas Holliday) si a exercitiilor propuse, prin atractivitatea ilustratiilor, originalitate. Insotiti de ursuletul Teddy, copiii invata cuvinte in limba engleza colorand, desenand sau rezolvand diverse exercitii.

THE ALPHABET - PICTURE DICTIONARY FOR THE LITTLE ONES

Autor:Madalina Mavris
ISBN:973-8294-99-1
Cod Aramis:A363
Anul:2006
Pagini:64
Format:235 x 165
Preţ:7,50  lei

Conceputa ca o carte de colorat astfel incat cei mici sa stea mai multa vreme in preajma desenelor, culorilor, literelor si cuvintelor, acest alfabet ilustrat se adreseaza celor care lucreaza cu copiii prescolari pentru invatarea limbii engleze.

1. Multumim pentru recomandari, ne ajuta foarte mult in alegera unor carti pentru copiii nostri. Asteptam si alte recomandari pe parcursul anului scolar. Succes !